"Nordic walking dla Każdego" - nowa książka Aleksandra Wilanowskiego

2014-05-09Tytuł: Nordic walking dla każdego
Autor: Aleksander Wilanowski
Data wydania: 2014-05-23
Cena detaliczna: 34,90 zł

"Nordic walking dla Każdego"

Dobra kondycja i zdrowie są na wyciągnięcie ręki, a raczej... kija.

Autor książki – instruktor, pasjonat i popularyzator nordic walkingu – w swoim autorskim poradniku przekonuje, że marsze z kijami to nie tylko moda i pomysł na niedzielny spacer, ale skuteczny i wszechstronny sposób na polepszenie sprawności fizycznej.

Aleksander Wilanowski dzieli się tu całą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Tak jak podczas treningów, tak i w książce prowadzi czytelnika przez kolejne etapy nauki poprawnej techniki i zachęca do systematycznego wysiłku. Dodatkowo czytelnik otrzymuje praktyczne wskazówki i bogaty zestaw ćwiczeń urozmaicających. Dzięki temu jest to poradnik dla każdego – niezdecydowanych i początkujących zmobilizuje do treningów, a tym, którzy już poznali zalety nordic walkingu, pomoże trenować z pełną świadomością i największą korzyścią dla zdrowia, kondycji, zgrabnej sylwetki i pozytywnego nastroju.

W książce znajdziesz:

 opis prawidłowej techniki marszu z kijami
 porady dotyczące właściwego dopasowania sprzętu
 ponad 150 ćwiczeń: rozgrzewających, wzmacniających i rozciągających
 ponad 330 kolorowych zdjęć
 zestawienie najładniejszych tras i najlepszych polskich instruktorów

Aleksander Wilanowski to jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce, absolwent Wydziału Fizjoterapii AWF we Wrocławiu, gdzie obronił pierwszą polską pracę magisterską dotyczącą nordic walkingu. Swoją przygodę z kijami rozpoczął w 2003 roku i od tamtej pory nie rozstaje się z nimi ani na krok. Kije wykorzystał najpierw do tego, by ruszyć z foteli rodzinę i przyjaciół, a teraz chce rozruszać całą Polskę. Od lat prowadzi sklep i szkołę Nord Walk, którą ukończyło już ponad 1300 instruktorów. Wielki entuzjasta sportu i aktywności ruchowej mieszka na obrzeżach Wrocławia, by mieć jak najszybszy dostęp do terenów zielonych. Człowiek, któremu udało się ze swojej pasji uczynić sposób na życie.

Anna Garbarczuk